Już po raz dziewiąty organizowany jest w Sopocie Ogólnopolski Konkurs Wokalny Impressio Art, na którym mają szansę zaprezentować się najlepsze głosy operowe. Konkurs powstał z inicjatywy znanej śpiewaczki i pedagoga prof. zw. Bożeny Harasimowicz, obecnej również w tegorocznym jury.

Nagrodami w konkursie są koncerty promocyjne ufundowane przez instytucje kultury, takie jak Gdański Festiwal Muzyczny, Filharmonia Śląska w Katowicach i inne. W jury zasiądą znakomici śpiewacy: Izabela Kłosińska, Bożena Harasimowicz, Anna Radziejewska, Jarosław Bręk oraz dyrygent Sylwia Janiak – Kobylińska.

terminarz:

21 lipca o godz. 16:00 w sali koncertowej Akademii Muzycznej w Gdańsku odbędzie się I etap konkursu. Uczestnicy – młodzi śpiewacy w wieku od 21 do 32 lat – zaśpiewają pieśni niemieckich kompozytorów okresu romantyzmu oraz utwory sakralne.

Drugi etap konkursu odbędzie się dnia 22 lipca o godz. 16:00 w sali balowej Sofitel Grand Sopot, ul. Powstańców Warszawy 12-14. W jego programie usłyszymy najpiękniejsze arie operowe słowiańskich i włoskich kompozytorów. Na przesłuchania wstęp wolny.

Laureatów poznamy dnia 23 lipca o godz. 12:00 (Sofitel Grand Sopot). Bilety w cenie 10 zł do nabycia na godzinę przed koncertem.

Więcej na stronie: www.impressioart.pl
Projekt dofinansowano ze środków Gminy Miasta Sopotu Organizatorzy: Impressio Art Management oraz Fundacja Wspierająca Młodych Artystów SAJ Patronat medialny: Radio Gdańsk, trojmiasto.pl

Gdzie: Sofitel Grand Sopot, ul. Powstańców Warszawy 12-14
Kiedy: 21-23 lipca 2017