Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia odbędzie się w tym roku w dniach 7-10 lipca w Lublinie, to już jego 15. edycja. Ideą Festiwalu od momentu jego powstania jest łączenie różnych gatunków muzycznych, brzmień i stylów z całego świata. Festiwal oferuje muzykę ambitną, nietuzinkową, poszukującą nowych rozwiązań.

Inne Brzmienia to jednak nie tylko muzyka, program Festiwalu obfituje również w wydarzenia dla miłośników ambitnego kina (pokazy unikatowych filmów z krajów Partnerstwa Wschodniego), literatury (każdego roku w ramach Wschodniego Expressu wydajemy premierowe tytuły najlepszych wschodnich autorów, wprowadzając je tym samym na polski rynek) i sztuki współczesnej (wystawy plakatów, fotografia uliczna, design). Najmłodsi uczestniczą w przygotowanych specjalnie z myślą o nich Małych Innych Brzmieniach (autorski program edukacyjny polegający na oswajaniu dzieci i młodzieży z dźwiękiem, różnymi gatunkami muzycznymi oraz pokazujący, że muzyka to bogate terytorium poznawcze).

W ramach corocznej prezentacji wybranej wytwórni płytowej spotkamy się w lipcu tego roku z przedstawicielami waszyngtońskiej oficyny Dischord i zespołami: Scream, Soulside, Girls Against Boys oraz Escape-ism.

Program:

7 lipca

– Bandit Bandit
– NIMF
– Nanga
– Pablopavo i Ludziki

8 lipca

– Fågelle
– Squarepusher
– Lean Left

9 lipca

– Niemoc
– Scream
– Soulside
– Godflesh

10 lipca

– Girls Against Boys
– Escape-ism