Szanowni Państwo,

Przed nami XIV Międzynarodowy Konkurs im. Juliusza Zarębskiego, który odbędzie się w dniach 23 – 30 marca 2014 r. w sekcjach: fortepian solo, duet fortepianowy, wiolonczela i zespół kameralny. Przesłuchania konkursowe odbędą się w wybudowanej kilka lata temu ze środków europejskich Sali koncertowej „Centrum Kultury Izabelin”, a Koncert Laureatów planujemy przeprowadzić, podobnie jak przed laty, w Sali Koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie.

Organizatorem XIV Konkursu jest Fundacja Kultury i Edukacji im. Juliusza Zarębskiego, współorganizatorem Szkoła Muzyczna w Łomiankach, których celem jest m.in. propagowanie twórczości naszego wybitnego, niestety nieco zapomnianego kompozytora i wielkiego pianisty Juliusza Zarębskiego. Dlatego zaprosiliśmy laureatów poprzednich edycji konkursowych do zaprezentowania jego dzieł podczas Koncertu Inauguracyjnego. Będzie to zarówno promocja dzieł patrona Konkursu jak i talentów młodziutkich artystów. Towarzyszyć nam będą w jury wybitni muzycy – pedagodzy i koncertujący artyści z Polski i zagranicy.

Wierzymy, że dzięki Konkursowi uda nam się stworzyć miejsce muzycznych spotkań – dla uczniów, pedagogów, miłośników dziecięcego i młodzieńczego muzykowania – prawdziwe forum wymiany myśli i doświadczeń. Mamy też nadzieję, że dla niektórych Konkurs stanie się etapem ich światowej kariery w świecie muzyki.

Będziemy starać się, by każdy znalazł tu dla siebie miejsce, gdzie będzie dobrze się czuł i do którego chętnie będzie wracał.

Z poważaniem

Lucjusz Pinkosz
Dyrektor międzynarodowych konkursów im. Juliusza Zarębskiego