W dniach 27-30 czerwca odbędzie się kolejna edycja niezwykłego festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia, który łączy muzykę różnych gatunków, tradycji i wpływów kulturowych. Prezentuje muzykę ambitną, nietuzinkową, poszukującą nowych rozwiązań. Jest dzięki temu jednym z najbardziej inspirujących i odkrywczych wydarzeń muzycznych w Polsce, które pozwala usłyszeć, w sercu Lublina, światowe gwiazdy i muzyczne odkrycia.

Podobnie jak w poprzednich latach wstęp na Inne Brzmienia jest całkowicie darmowy. Oprócz koncertów na uczestników festiwalu czekają także pokazy filmów, wydarzenia literackie czy wystawy sztuki współczesnej.

Zawarta w nazwie festiwalu – idea „wschodu kultury”, polega na zapraszaniu do Lublina najciekawszych artystów z takich krajów, jak Ukraina, Białoruś, Gruzja czy Armenia, ułatwiając im tym samym wejście na zachodni rynek muzyczny.

Festiwal jest jednym z wydarzeń lubelskiej odsłony projektu Wschód Kultury, który powstał dzięki zaangażowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Centrum Kultury oraz środowisk twórczych i samorządów wschodniej Polski.

Program:

27 czerwca

Way Station
Alexander Hacke & Danielle de Picciotto
Brain Damage
Solo Ansamblis

28 czerwca

The Elephants
Garbanotas
Lee „Scratch” Perry
The Herbaliser
We Will Fail

29 czerwca

Eryk i Ja
Sheep Got Waxed
Dezerter
Ministry
Fume

30 czerwca

The Infiltrators
Shalosh
AK/DK
Wrekmeister Harmonies
stonefromthesky

Organizator:
Warsztaty Kultury w Lublinie
ul. Grodzka 5a
20-112 Lublin