W związku z trwającą epidemią koronawirusa, organizatorzy Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie postanowili o przełożeniu imprezy na przyszły rok.

Choć program festiwalu jest dopracowany w każdym szczególe, a bilety na większość koncertów wyprzedane, realizacja FMFu nie będzie niestety w tym roku możliwa. Nikt nie może dziś z całą pewnością i odpowiedzialnością przewidzieć momentu zakończenia pandemii COVID-19, ani jej długofalowych skutków, z którymi przyjdzie się nam zmierzyć. Festiwal musi być przede wszystkim bezpiecznym i radosnym doświadczeniem dla wszystkich mieszkańców Krakowa oraz naszych gości, którzy przebywają do nas spoza Krakowa. W trosce o naszą społeczność i jej bezpieczeństwo, a także najwyższą jakość, o którą od lat dbają połączone zespoły KBF i RMF Classic, podjęliśmy decyzję o przełożeniu tego wielkiego, międzynarodowego święta muzyki filmowej” – mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, organizatora FMF.

Festiwal zostanie przeniesiony na przyszły rok i odbędzie się w dniach od 25 do 30 maja 2021 roku. Jego program pozostanie niezmieniony.