XI Festiwal Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy odbędzie się w dniach 11-13 kwietnia w Warszawie. W tym roku na festiwalu obchodzona jest 50 rocznica śmierci Krzysztofa Komedy pod patronatem Polskiego Komitetu ds. UNESCO.

Na festiwalu zagrają polskie i europejskie gwiazdy jazzu, można będzie obejrzeć wystawy poświęcone życiorysowi artysty, czy polskiemu plakatowi jazzowemu, a także wziąć udział w pokazach filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych z muzyką patrona festiwalu.

PROGRAM:

11 kwietnia – Studio Koncertowe PR im. W. Lutosławskiego, start o godz. 19.00

Danilo Rea Trio Cinema Music Films – Włochy

Jeden z najwybitniejszych włoskich pianistów jazzowych o międzynarodowej renomie zagra włoskie kompozycje mistrzów muzyki filmowej oraz utwory K. Komedy w swojej aranżacji .

WYSTAWA FOTOGRAFII „KOMEDA – kalendarium życia”

Wystawa jest szkicem życiorysu artysty, wykonanym na podstawie: listów, fotografii, wycinków prasowych i publikacji o Krzysztofie Komedzie. Całość uzupełniają plakaty i afisze. Ekspozycja obejmuje zarówno etap europejski, jak i amerykański jego kariery. Wystawa pochodzi z kolekcji Muzeum Jazzu w Warszawie.

WYSTAWA POLSKI PLAKAT JAZZOWY

Na wystawie zostaną zaprezentowane w zdecydowanej większości plakaty z lat 60., 70. i 80., czyli złotego okresu polskiej szkoły i plakatu. Wśród autorów plakatów pojawiają się takie nazwiska Henryk Tomaszewski, Waldemar Świerzy, Lech Majewski, Jan i Piotr Młodożeniec, Rafał Olbiński, Andrzej Pągowski, Jan Sawka, Rosław Szaybo, Henryk Tomaszewski.

12 kwietnia – Nove KINO Wisła, godz. 20.15.

Projekcja filmu Jowita Andrzeja Wajdy z muzyką K. Komedy. Pokaz poprzedzi spotkanie z krytykiem filmowym, publicystą tygodnika Polityka, Januszem Wróblewskim

13 kwietnia – Studio Koncertowe PR im. W. Lutosławskiego, start o godz. 19.00

Jaskułke Sextet – Komeda Recomposed

Wojtek Mazolewski Quintet „Komeda”