Zaplanowany na 25-28 czerwca Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia 2020, został przeniesiony na 3-6 września 2020, poinformował w komunikacie organizator festiwalu – Zespół Warsztatów Kultury w Lublinie.

Pełna wersja komunikatu:

Pomimo solidarności jaką wykazują się Polacy i bohaterskiej pracy służb medycznych, za którą jesteśmy ogromnie wdzięczni, pandemia SARS-CoV-2 niestety nie odpuszcza. Mając na uwadze zdrowie nas wszystkich, Warsztaty Kultury w Lublinie już od połowy marca włączyły się w akcję #zostanwdomu – pracujemy zdalnie i tworzymy program wydarzeń kulturalnych online.

W naszym programie są jednak wydarzenia, których przeniesienie do domu jest niezmiernie trudne. Do takich należy festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia, który zgodnie z planem miał się odbyć w dniach 25-28 czerwca. Dotychczasowe prognozy rozwoju epidemii w naszym kraju niestety nie pozostawiają złudzeń. Zorganizowanie w tym terminie festiwalu, gromadzącego w przestrzeni publicznej dziesiątki tysięcy uczestników, nie jest możliwe.

W reakcji na obecną sytuację, wciąż jednak bardzo dynamiczną, podjęliśmy decyzję o przeniesieniu festiwalu na jesień i zorganizowaniu go w dniach 3-6 września 2020. Decyzja o zmianie terminu nie jest dla nas łatwa i wymaga współpracy ze strony wielu instytucji, organizacji, firm, a przede wszystkim artystów, z którymi mieliśmy się spotkać w czerwcu w Lublinie. Nie wiemy jak będzie się kształtowała sytuacja epidemiologiczna, kiedy granice zostaną otwarte i kiedy będzie możliwe organizowanie wydarzeń skupiających większe grupy publiczności. Na chwilę obecną możemy powiedzieć, że zdecydowana większość zapowiedzianych już przez nas artystów podtrzymuje chęć przyjazdu do Lublina w nowym terminie. Wciąż planujemy też szereg niespodzianek, rozpisanych obecnie w wielopoziomowe scenariusze alternatywne.

Wszelkie decyzje będziemy podejmować w oparciu o oficjalne komunikaty oraz zalecenia WHO i polskiego rządu i będziemy Was o nich informować na bieżąco.

Tymczasem życzymy wszystkim dużo zdrowia, #zostańmywdomu i słuchajmy dobrej muzyki!

Korzystając z okazji polecamy nasze cośrodowe playlisty, na które składają się utwory innobrzmieniowych artystów, a także poniedziałkowe odsłuchy niepublikowanych dotąd materiałów wideo z dotychczasowych edycji wydarzenia.

Zespół Warsztatów Kultury w Lublinie
Organizator festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia