18 stycznia rozpoczyna się kolejny już festiwal Opera Rara, którego ideą jest prezentowanie ambitnych spektakli operowych, pochodzących z XVII i XVIII wieku. W programie mamy siedem dzieł operowych, w tym cztery utwory w wersji koncertowej i trzy recitale wokalne światowej sławy śpiewaków. Uroczyste rozpoczęcie nastąpi w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie widowiskiem „Le Carnaval Baroque” Vincenta Dumestre’a i Cécile Roussat, które będzie połączeniem muzyki baroku, akrobacji i spektaklu tanecznego, przenoszące publiczność w atmosferę karnawału w XVII-wiecznych Włoszech.

W repertuarze festiwalowym znajdziemy też takie dzieła jak: „Halka” Stanisława Moniuszki w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego oraz „A Madrigal Opera” Philippa Glassa w adaptacji Krzysztofa Garbaczewskiego.

Pojedyncze bilety i karnety na festiwalowe koncerty można zakupić za pośrednictwem portalu www.eventim.pl oraz w czterech punktach informacji miejskiej InfoKraków: przy ul. św. Jana 2, w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2), w Sukiennicach (Rynek Główny 1/3) oraz przy Powiśle 11.

Festiwal Opera Rara potrwa do 10 lutego, a szczegółowy program można znaleźć na stronie: www.operarara.pl