Grzegorz Ciechowski był artystą wyjątkowym na polskiej scenie muzycznej, kompozytor, autor tekstów, wokalista, lider legendarnej Republiki. Swoją działalność artystyczną zaczynał w toruńskim klubie studenckim Od Nowa w 1980 r, dlatego właśnie w Toruniu zainicjowano Dni Ciechowskiego, cykliczną imprezę poświęconą temu artyście.

Program tegorocznych DNI GRZEGORZA CIECHOWSKIEGO w Toruniu przedstawia się następująco:

W czwartek, 15 grudnia: O  17.30,  artyści z Galerii Rusz zapraszają na plac przed CKK Jordanki do  wzięcia udziału w akcji poświęconej Grzegorzowi Ciechowskiemu i odwadze tworzenia. Po 18.30 odsłonięcie na placu przed CKK Jordanki formy przestrzennej nazywającej Plac imieniem Grzegorza Ciechowskiego. O 19.00 Koncert „OBYWATEL GC TAK TAK, 2.0”  Podczas tego koncertu wystąpią: SMOLIK, JULIA MARCEL, MELA KOTELUK, SKUBAS, KRÓL, MISIA FURTAK I MIUOSH.

W Piątek 16 grudnia: Spotkanie o 17.00 w Galerii „Przydasie” z autorami książki ”My lunatycy. Rzecz o Republice” (Anna Sztuczka, Zbyszek Krzywański i Krzysztof Janiszewski). O 19.00 w Dworze Artusa koncert zespołu FONETYKA  z projektem „Ciechowski”.

W sobotę 17 grudnia o 10.00 zapraszamy do Dworu Artusa na Giełdę Winylową dedykowaną Ciechowskiemu. O 19.00 polecamy spotkanie z autorem książki „NIEUSTANNE TANGO” Leszkiem Gnoińskim (z udziałem Zbigniewa Krzywańskiego i Jerzego Tolaka). O 20.00 w Klubie OD NOWA koncert połączony z wręczeniem Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im Grzegorza Ciechowskiego dla zespołu The Dumplings.

W niedzielę o 18.00 w CSW Znaki Czasu wernisaż wystawy: „Ciechowski- Świetlik” i spotkanie z autorem Andrzejem Świetlikiem.